ZASADY PRZEPROWADZANIA NABORU DO KORPUSU SŁUŻBY CYWILNEJ REGULUJE Ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz. U. 2020 r. poz. 265, z późn. zm.).
Zgodnie z art. 4. ww. Ustawy w służbie cywilnej może być zatrudniona osoba, która:
- jest obywatelem polskim,
- korzysta z pełni praw publicznych,
- nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
- posiada kwalifikacje wymagane w służbie cywilnej,
- cieszy się nieposzlakowaną opinią.
Komendant Stołeczny Policji organizuje nabór kandydatów do korpusu służby cywilnej w Komendzie Stołecznej Policji (KSP). Ogłoszenia o wolnych stanowiskach pracy upowszechniane są w siedzibie urzędu ul. Nowolipie 2, al. Solidarności 126 w miejscu powszechnie dostępnym, w Biuletynie Informacji Publicznej Komendy Stołecznej Policji oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów http://bip.kprm.gov.pl
Dokumenty należy składać: bezpośrednio w Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr Komendy Stołecznej Policji, al. Solidarności 126, 01-195 Warszawa, bądź za pośrednictwem poczty, z dopiskiem w liście motywacyjnym oraz na kopercie numeru oferty pracy.
Warunkiem spełnienia wymagań formalnych jest nadesłanie w terminie wszystkich wymaganych dokumentów. List motywacyjny, życiorys oraz wszystkie oświadczenia muszą być opatrzone aktualną datą (korespondującą z datą złożenia dokumentów) oraz własnoręcznie podpisane. Oferty przesłane po terminie nie są rozpatrywane (liczy się data stempla pocztowego). Oferty z upływem okresu archiwizacji zostaną komisyjnie zniszczone.
Termin składania dokumentów, określony w ogłoszeniu o naborze nie może być krótszy niż
10 dni, a dla ogłoszeń o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej – 5 dni od dnia opublikowania tego ogłoszenia w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane jest komisyjnie z zastosowaniem metod i technik selekcji. Postępowanie kwalifikacyjne ma na celu wyłonienie do zatrudnienia najlepszego kandydata.
Z przeprowadzonego naboru sporządza się protokół, który zawiera w szczególności:
- określenie stanowiska pracy, na które był prowadzony nabór, liczbę kandydatów oraz imiona, nazwiska i miejsca zamieszkania nie więcej niż 5 najlepszych kandydatów uszeregowanych według poziomu spełniania przez nich wymagań określonych w ogłoszeniu
o naborze, liczbę nadesłanych ofert, w tym liczbę ofert niespełniających wymogów formalnych, informację o zastosowanych metodach i technikach naboru, uzasadnienie dokonanego wyboru, skład komisji przeprowadzającej nabór.
Informacje o wyniku naboru stanowią informację publiczną w zakresie objętym wymaganiami określonymi w ogłoszeniu o naborze.
LISTA BŁĘDÓW NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANYCH PRZEZ KANDYDATÓW UBIEGAJĄCYCH SIĘ O ZATRUDNIENIE W KORPUSIE SŁUŻBY CYWILNEJ KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI:
- oferta pracy kandydata wpłynęła po terminie określonym w ogłoszeniu (decyduje data stempla pocztowego),
- oferta nie spełnia wymogów formalnych, m.in.: jest niekompletna (brakuje wymaganych w ogłoszeniu dokumentów lub brakuje własnoręcznych podpisów pod dokumentami
i oświadczeniami. - osoba zgłaszająca swoją kandydaturę do naboru nie posiada wymaganego
w ogłoszeniu wykształcenia lub kwalifikacji.
SEKCJA DS. DOBORU WYDZIAŁU KADR KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI ŻYCZY POWODZENIA WSZYSTKIM KANDYDATOM ZGŁASZAJĄCYM SIĘ DO NABORU